Inwestycje alternatywne | adamrymarczyk | e-blogi.pl
Blog adamrymarczyk
Inwestycje alternatywne 2015-04-10Coraz częściej inwestorzy, którzy posiadają milionowe aktywa zamrożone w lokatach oraz nieruchomościach pragną jeszcze bardziej zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny poszerzając go o inwestycje alternatywne.

Co może być alternatywną inwestycją?

Zwykle do tej kategorii zalicza się inwestowanie w dzieła sztuki, alkohole czy w fotografię. Można także wyróżnić inwestorów, którzy kupują na przykład plansze komiksowe, rzadkie książki czy płyty winylowe mające charakter białych kruków.

Stabilność takich inwestycji

Z pewnością należy być znawcą danego rynku, aby podjąć się inwestowania w specyficzne aktywa. Na przykład ja osobiście uważam, że wartość dzieł sztuki może rosnąć tylko do pewnego poziomu. Kupując obraz jako inwestycję, za pewien czas będziemy chcieli go sprzedać. Jeśli i tak kupimy go za wysoką kwotę, to będziemy musieli znaleźć osobę, która kupi ten obraz nie dla dalszych inwestycji, ale dlatego, że on się jej spodoba.

Nie jestem przekonany natomiast do inwestowania w alkohole - zawsze może się zdarzyć, że butelka zostanie rozszczelniona i aromat, jak i smak wieloletniej whisky może ulec "zniszczeniu". Wraz z nim my tracimy zainwestowanie pieniądze.

Rozmyślnie inwestuj


Ja radzę wam ostrożnie i z rozmysłem podchodzić do alternatywnych inwestycji. Nigdy nie możecie być pewni, że obraz czy wino nie straci na wartości. Lepiej już jest inwestować w sztabki złota.Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]