Mądre planowanie finansów, czyli zasady którymi warto się kierować aby mieć więcej pieniędzy | adamrymarczyk | e-blogi.pl
Blog adamrymarczyk
Mądre planowanie finansów, czyli zasady którymi warto się kierować aby mieć więcej pieniędzy 2015-06-08

Witam czytelników. Dzisiejszy temat powinien zainteresować te osoby, którym naprawdę zależy na oszczędzaniu pieniędzy w taki sposób, aby zaczęły zarabiać. Tylko porządny i przemyślany plan pozwoli na stabilizację finansów i zmniejszenie ciągłego problemu zbyt dużego wydawania pieniędzy.


W poniższym artykule chciałbym przedstawić kilka wskazówek, porad, które może pomogą każdemu przeciętnemu Kowalskiemu na zainteresowanie się planowaniem swoich funduszy, oszczędzaniem i zarabianiem.


Dobry plan finansowy


Aby stworzyć dobry plan finansowy, którego będziemy się trzymać, należy uświadomić sobie kilka rzeczy. Przede wszystkim musimy opisać swój dotychczasowy majątek oraz swoje wydatki, np. miesięczne. Czyli skąd dostajemy pieniądze np. praca oraz na co wydajemy np. spłata kredytu.


Następnie musimy się zastanowić skąd weźmiemy lub skąd możemy, powiększyć nasz dochód. Odpowiedzmy na pytanie: co możemy zrobić, aby wydatki były mniejsze, a tym samym zarobki większe?Jeśli jesteśmy – niestety – posiadaczami długów, w planie finansowym powinniśmy ująć sposoby na lepszą spłatę długów. Może jest sposób na szybką spłatę długów, może warto udać się do firmy zajmującej się windykacją?


W planie warto ująć inwestycje. Wiele osób nie inwestuje w nic. A przecież są do wyboru inwestycje krótki i długoterminowe, lokaty, które pomału zwiększą nasz majątek.  Dużym problemem w każdym planie finansowym jest emerytura. Niestety każdy człowiek musi sobie sam zaplanować emeryturę zawczasu. Im szybciej o tym pomyślimy tym lepiej będą wyglądać nasze finanse w przyszłości. 


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]