Lokaty bankowe, a zyski | adamrymarczyk | e-blogi.pl
Blog adamrymarczyk
Lokaty bankowe, a zyski 2015-06-18

Często zapominamy, że nasz zebrany dotychczasowy majątek możemy ulokować na lokacie. To rozwiązanie na osiągnięcie zysku jest dość popularne w Polsce, ponieważ daje stabilność użytkownikom. Znaleźć można także atrakcyjne oferty na założenie lokaty. Czy to się rzeczywiście opłaca?


Przy zakładaniu lokaty konieczne jest sprawdzenie oprocentowania lokaty i terminu lokaty. Podawane oprocentowanie jest wartością w skali rocznej, a wiele lokat zakładanych jest na kilka miesięcy. To może mylić podczas obliczania realnego zysku z lokaty. Po drugie zaś przy zakładaniu lokaty należy zwrócić uwagę jak kapitalizowane są odsetki. Najczęściej w bankach następuje kapitalizacja co miesiąc. W praktyce oznacza to dokładanie zysku z odsetek co miesiąc do naszego konta.


Niestety od kilku lat mamy do czynienia z tak zwanym podatkiem Belki, czyli podatek od dochodów z lokat i innego rodzaju kapitałów. Podatek ten jest wysoki i wynosi aż 19%. Nie musimy płacić tego podatku osobiście. Wykonuje go za nas bank co miesiąc, więc nie musimy się dodatkowo martwić o jakieś opłaty nas obciążające nasz czas.


Czy warto zakładać lokatę?


Dopiero po przeanalizowaniu tych wszystkich wymienionych wyżej czynników możemy wiedzieć ile wyniesie nasz zysk z założenia lokaty. Oprócz tego dochodzi inflacja. Im więcej tych czynników tym nasz zysk maleje w oczach.. Jednak mimo wszystko warto przejrzeć oferty bankowe i zaplanować lokowanie swoich finansów.
Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]