adamrymarczyk | e-blogi.pl
Blog adamrymarczyk
Nieruchomość jako aktywo inwestycyjne 2015-02-06

Każdy chce mieć własny kąt. Ale niektórzy chcą także ten własny kąt komuś udostępnić. Dzisiaj powiem wam, dlaczego warto i nie warto kupić nieruchomość, aby ją wynajmować innym.

Niskie stopy procentowe, inwestuj w coś innego


Teraz są niskie stopy procentowe, więc nie warto dużej gotówki zamrażać na lokacie, bo stopa zwrotu nie będzie zadowalająca. Można więc kupić nieruchomość, aby dzięki jej wynajmowaniu zarobić więcej niż na lokacie.

Plusy:
- wpływu z czynszu mogą pokrywać ratę kredytu,
- większa stopa zwrotu niż na lokacie,
- możliwość sprzedania nieruchomości, odzyskania wkładu, a nawet zarobienia na transakcji.

Minusy:
- inwestowanie w mieszkanie - remonty, wymiana sprzętu AGD,
- kłopoty z lokatorami,
- zniszczenie mieszkania przez lokatorów,
- większe zaangażowanie emocjonalne.O mnie 2015-02-01


Witajcie! Dzisiaj opowiem wam coś o sobie. Jestem Adam i pracuję jako doradca w private bankingu. Co to takiego jest?


Co to jest Private Banking?


Private banking jest oddziałem bankowości, który jest skierowany do osób posiadających duże oszczędności. Pisząc duże mam na myśli kwotę pieniędzy powyżej 100 tysięcy złotych. Tacy klienci są oczywiście znacznie lepiej traktowani od klientów zwanych w regulaminach bankowych po prostu "ludnością".

Na co może liczyć osoba korzystająca z Private bankingu?


Klient private bankingu przede wszystkim ma zapewnionego indywidualnie przypisanego do niego doradcę, z którym jest w stałym kontakcie, który nie ulega zmianie i który troszczy się o finanse inwestora. Spotkania z takim doradcą odbywają się w "sekretnych" pomieszczeniach banku, które mają sprzyjać intymności, indywidualnym kontaktom oraz zachowaniu pozorów wysokiej prywatności.

Inwestor indywidualny może także liczyć, że jego doradca zajmie się dywersyfikacją jego inwestycji. Doradca poszuka najlepsze opcje inwestowania kapitału, zdywersyfikuje ryzyko, następnie przedstawi wszystkie opcje swojemu klientowi oraz w nienachalny sposób zakreśli najlepsze opcje. Doradcy także na życzenie klienta zajmują się także kwestiami nieruchomości klienta - pomogą znaleźć odpowiednie mieszkanie, sprzedać je czy poszukać mieszkanie pod wynajem i następnie poszukać najemców. Kompleksowa usługa!


Inne zainteresowania


Poza tym, że jestem doradcą w private bankingu mam także wiele innych zainteresowań. Tak, przyznałam się, że praca jest moim zainteresowaniem, ale tak, to jest moja pasja.

W każdym razie lubię czytać książki kryminalne, oglądać filmy sensacyjne oraz grać w tenisa. Polubiłem tenisa, gdyż wiele czasu spędzam ze swoimi klientami na korcie i jest to naprawdę odprężający sport. Musicie go kiedyś spróbować. Polecam wam wszystkim!

Pozdrawiame-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]