adamrymarczyk | e-blogi.pl
Blog adamrymarczyk
Odłóż kapitał na przyszłość! 2015-04-20


Nasz system emerytalny jest tak niepewny, że nawet będąc zatrudnionym na umowę o pracę opiewającą na przeciętną kwotę wynagrodzenia(powiedźmy z 3 - 4 tysiące złotych brutto), nie możemy być pewni, że po osiągnięciu wieku emerytalnego otrzymamy naszą emeryturę.

Dlatego sami już dziś powinniśmy zadbać o to, aby w przyszłości przykładem niemieckich emerytów zwiedzać świat i nie martwić się, czy starczy nam pieniędzy na każdy kolejny dzień naszego życia. Jak to zrobić?

Odkładaj co miesiąc

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, bo zawsze znajdą się jakieś wydatki, które trzeba będzie sfinansować. Ustal sobie jednak realny dla ciebie plan oszczędzania i postaraj się co miesiąc odkładać taką kwotę. Eksperci wyliczają w bardzo ogólny sposób, że od rozpoczęcia pierwszej pracy w wieku 24 lat, powinno się miesięcznie odkładać 400 zł, aby w przyszłości mieć za co żyć.

Ty możesz ustalić własną kwotę. Liczyć będzie się sam fakt, że odkładasz pieniądze na przyszłość. Pamiętaj tylko, żeby postarać się nic nie zabierać z odłożonej kwoty!

Inwestowanie

Nie chowaj swoich oszczędności do przysłowiowej skarpety. Wszystko, co odkładasz na przyszłość, zainwestuj w bezpieczny produkt bankowy, na przykład załóż lokatę. Stopy procentowe są obecnie niskie, ale sytuacja na przestrzeni kilkudziesięciu lat z pewnością się zmieni. Pamiętaj także, że wkładając większą sumę pieniędzy, na dłuży okres, jesteś w stanie wynegocjować lepszą stopę procentową.

Kupuj porządne rzeczy

By nie musieć przeznaczać odłożonej kwoty na przyszłość na kupowanie sprzętów, remont mieszkania czy nowe części do samochodu, zakup każdej rzeczy traktuj w kategoriach inwestycji. Czasem o wiele bardziej opłaca się kupić droższą rzecz, która będzie o wiele wytrzymalsza. Podejmuj decyzje zakupowe z rozsądkiem.

Znajdź dodatkowe źródło dochodu

Robisz coś, co jest twoim hobby, sprawia ci przyjemność, a mógłbyś z tego czerpać dodatkowy dochód? Być może tworzysz genialne modele samolotów? Sprzedaj je, bądź ogłoś się jako modelarz w internecie. Jak odłożyć pieniądze na wakacje? 2015-04-16


Już jest kwiecień, więc do wakacji zostało już z 3 miesiące. I nie macie jeszcze odłożonych pieniędzy, a plany macie szeroko zakrojone? Mam dla was kilka rad na gospodarowanie pieniędzmi.

Odkładaj raz na tydzień

Ustal sobie, że na przykład raz na tydzień odłożysz 30 zł. Po miesiącu będziesz już miał ze 120 zł, a po trzech 360 zł. Brzmi niewiele, ale już starczy ci to na paliwo. Możesz zwiększyć kwotę do 50 zł - po miesiącu będziesz miał 200 zł, a po trzech 600 zł.

Znajdź dodatkowe zajęcie


Potrafisz nauczać, lubisz pracę w ogrodzie bądź masz inne umiejętności? Ogłoś się na portalu ogłoszeniowym i zaproponuj innym swoje usługi. Być może ktoś akurat potrzebuje pomocnika w ogrodzie, a może jeszcze jakiś maturzysta potrzebuje szybkiej powtórki przed maturą? Warto spróbować!Inwestycje alternatywne 2015-04-10Coraz częściej inwestorzy, którzy posiadają milionowe aktywa zamrożone w lokatach oraz nieruchomościach pragną jeszcze bardziej zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny poszerzając go o inwestycje alternatywne.

Co może być alternatywną inwestycją?

Zwykle do tej kategorii zalicza się inwestowanie w dzieła sztuki, alkohole czy w fotografię. Można także wyróżnić inwestorów, którzy kupują na przykład plansze komiksowe, rzadkie książki czy płyty winylowe mające charakter białych kruków.

Stabilność takich inwestycji

Z pewnością należy być znawcą danego rynku, aby podjąć się inwestowania w specyficzne aktywa. Na przykład ja osobiście uważam, że wartość dzieł sztuki może rosnąć tylko do pewnego poziomu. Kupując obraz jako inwestycję, za pewien czas będziemy chcieli go sprzedać. Jeśli i tak kupimy go za wysoką kwotę, to będziemy musieli znaleźć osobę, która kupi ten obraz nie dla dalszych inwestycji, ale dlatego, że on się jej spodoba.

Nie jestem przekonany natomiast do inwestowania w alkohole - zawsze może się zdarzyć, że butelka zostanie rozszczelniona i aromat, jak i smak wieloletniej whisky może ulec "zniszczeniu". Wraz z nim my tracimy zainwestowanie pieniądze.

Rozmyślnie inwestuj


Ja radzę wam ostrożnie i z rozmysłem podchodzić do alternatywnych inwestycji. Nigdy nie możecie być pewni, że obraz czy wino nie straci na wartości. Lepiej już jest inwestować w sztabki złota.Dochodzenie należności z ubezpieczenia 2015-04-09


Dużo słyszy się o tym, że zakłady ubezpieczeń czy przedsiębiorstwa świadczące usługi ubezpieczeniowe stosują bardzo nieetyczne praktyki, a mianowicie wypłacają poszkodowanym zbyt niskie odszkodowanie. Wy też staliście się ofiarą nieuczciwego ubezpieczyciela?

Co można zrobić?

W takiej sytuacji można udać się do sądu i na drodze sądowej dochodzić swoich roszczeń. Wiadomo, że będzie to długo trwało oraz narazi nas także na pewne koszty: czas, pieniądze, zdrowie czy nerwy. Można samemu działać, ale ja uważam, że będzie to walka z wiatrakami. Lepiej jest powierzyć swoje sprawy profesjonaliście.

Dlaczego wybrać profesjonalistę?

Prawnicy specjalizujący się w dochodzeniu roszczeń są już "wytrenowani" do tego, aby walczyć z ubezpieczycielami za pieniądze źle potraktowanych klientów. Mają odpowiednią wiedzę, jak i umiejętności.

Inivictus Kancelaria Prawna


Z całego serca polecam wam Invictus Kancelarię Prawną. Dzięki nim moja mama odzyskała należne jej ubezpieczenie. Dlaczego? Prawnicy z tej firmy posiadają wysokie kompetencje oraz umiejętności. Wiedzą, na które paragrafy należy się powołać oraz jakie dowody przedstawić w sądzie, aby ten uznał, że macie rację i ubezpieczyciel musi wypłacić wam odszkodowanie oraz należną część ubezpieczenia, której wa nie wypłacił.  

Zajrzycie na stronę http://www.ubezpieczenia-inwestycyjne.com.pl i zapoznajcie się z ofertą Kancelarii.e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]